Tik kruopščiu darbu ir kūryba galima pagerinti pasaulį, – Oksfordo studentams sakė britų ir rusų kalbėtojas Konstantinas Kisinas. Pasak jo, „woke” kultūros ideologija propaguoja priešingus dalykus.
„Vienintelis būdas spręsti rasizmo problemą – vertinti žmones tik pagal jų charakterį ir nieko daugiau. Tai, kad „Woke” kultūra nori tai pakeisti, yra nauja rasizmo forma, kuriai turime priešintis.”
Rusijos ir Didžiosios Britanijos satyrikas, rašytojas ir politikos apžvalgininkas Konstantinas Kisinas savo faktais pagrįsta, tačiau aštria kalba ne tik sudomino Oksfordo universiteto renginyje, bet ir socialiniuose tinkluose.
„Woke” kultūra nuėjo per toli
Jo kalba nuvilnijo per visą JAV, net „Fox” komentatorius Tuckeris Carlsonas buvo labai sužavėtas: „Racionalus, faktais paremtas dalykas… nuostabu matyti”, – komentavo jis ir tęsė: „Tai buvo pirmas kartas per ilgą laiką, kai kas nors metė iššūkį vyraujančiai nuomonei universitete ir nebuvo už tai iškeiktas.”
Oksfordo universitete vykusiuose debatuose, kurių tema buvo „Woke Culture Has Gone Too Far”, dalyvavo abiejų pusių kalbėtojai, pasisakantys už arba prieš woke kultūros privalumus. Oksfordo sąjunga yra organizacija, pasišventusi laisvam žodžiui ir diskusijoms, todėl nuo 1823 m. į Oksfordo universitetą kviečia tarptautinius svečius ir pranešėjus.
Atrodo, kad niekas šią dieną taip neužkariavo salės ir interneto, kaip Konstantinas Kisinas, kurio kalbą visose platformose peržiūrėjo daugiau nei penki milijonai žmonių.
„Prie šventosios Gretos kojų”
„Šį vakarą, ir tik šį vakarą, prisijungsiu prie tavęs. Prisidedu prie jūsų ir meldžiuosi prie klimato kaitos šventosios Gretos kojų”, – pradeda žinomas satyrikas. „Dabar palikime nuošalyje tai, kad išgyvename ekstremalią klimato situaciją ir kad mūsų baltųjų lokių populiacija tampa itin reta. Pritariu jūsų nuomonei. Tikrai taip. Taigi ką galime padaryti, kad išspręstume šią didžiulę žmonijos problemą? Ką galime padaryti Britanijoje?”
Jis tęsia: „Ši šalis išmeta du procentus viso pasaulio išmetamo CO₂ kiekio. Tai reiškia, kad jei Didžioji Britanija šią akimirką nugrimztų į jūrą, tai visiškai nepakeistų klimato kaitos problemos. Kodėl? Nes klimato ateitis bus sprendžiama Azijoje ir Lotynų Amerikoje – ir neturtingųjų, kuriems klimato kaita iš tikrųjų nerūpi”, – Kisinas jaunai auditorijai išsakė savo kritiką „budėjimo kultūrai”.
Po to Kisinas išvardijo keletą liūdnų statistinių duomenų apie skurdų žmonių gyvenimą šiose šalyse. Pavyzdžiui, apie 20 proc. Rusijos namų ūkių neturi jokio vidaus tualeto, o, kaip sakė Kisinas, tai „medinė pašiūrė su skyle grindyse, kurioje kaupiasi fermentuoti paskutinių 10 000 apsilankymų prisiminimai”.
Britas taip pat pabrėžė, kad 120 mln. žmonių Kinijoje kenčia nuo nepakankamos mitybos, jų „imuninė sistema žlunga, nes jie neturi pakankamai maisto”, ir niekas negali pasakyti, kad būti skurdžiais yra gerai.
Devynias minutes trukusioje kalboje Kisinas vengė pigios polemikos apie žodžio laisvę ir kairiųjų ekstremizmą, o dėmesį sutelkė į tai, ką jis laikė menkaverčiais „Woke Culture” šalininkų siūlymais spręsti tokias problemas kaip klimato kaita, dėl kurių milijonai, jei ne milijardai, jau ir taip nuskurdusių žmonių neabejotinai atsidurtų dar didesniame skurde nei dabar.
Norint kovoti su klimato kaita, tęsė Kisinas, neturtingi žmonės visame pasaulyje turės atsisakyti technologinės ir pramoninės plėtros, kad išliktų pakankamai „neturtingi” – tokią perspektyvą jis pavadino nepriimtina, nerealia ir žiauria.
Prašymas turėti vaikų
„Maždaug prieš 15 mėnesių mano žmona pastojo ir devynis mėnesius kalbėjome apie tai, kaip atrodys mūsų berniukas, ką jis galėtų veikti, kai užaugs, – tęsė jis. „Peržiūrėjome kūdikių skenavimo įrašus ir „YouTube” vaizdo įrašus, kaip vaisius atrodys 9, 12 ir 20 mėnesių. Pagaliau jis gimė, jis – mielas džiaugsmo ryšulėlis. Jis mielesnis už 80 proc. visų šuniukų, – tęsė jis ir paaiškino:
„Jei dabar man pasakytumėte, kad galiu rinktis: arba mano sūnui gresia rimtas pavojus per artimiausius metus mirti iš bado arba mirti nuo ligos, kurios galima išvengti, arba galiu paspausti mygtuką ir jis gyvens, eis į mokyklą, parsives namo pirmąją merginą, eis į universitetą, baigs mokslus, taps budinčiu idiotu, susiras darbą, susituoks, turės vaikų ir taps vyru. Tačiau man tereikia paspausti šį mygtuką, ir kiekvieną mano sūnaus gyvenimo dieną į atmosferą bus išmetamas didžiulis CO₂ debesis.”
Kisinas tęsė: „Jūs visi esate labai jauni ir dauguma iš jūsų nėra tėvai, bet aš jums kai ką pasakysiu: pasaulyje nėra nė vieno tėvo, kuris nepaspaustų šio mygtuko taip stipriai, kad jo ranka imtų kraujuoti.
Todėl sakau jums, ponios ir ponai, kad šioje šalyje galime padaryti tik vieną dalyką, kad sustabdytume klimato kaitą, – tai padaryti mokslinį ir technologinį proveržį ir gaminti švarią energiją, kuri būtų ne tik švari, bet ir pigi”, – apibendrino A. Kisinas, o pabaigoje paragino pasiraitoti rankoves ir imtis darbo.
„Vienintelis dalykas, kurį gali pasiūlyti „Wokeness”, – tai plauti tokių šviesių jaunų protų, kaip jūs, smegenis ir įtikinti, kad esate aukos, neturite gynėjų ir viskas, ką turite daryti, kad pasaulis taptų geresnis, – tai skųstis, protestuoti ir mėtyti sriubą į paveikslus. […]”
„Žinome, kad vienintelis būdas pakeisti pasaulį – dirbti, kurti ir statyti. Tačiau „woke” kultūros problema yra ta, kad ji išmokė pernelyg daug jaunų žmonių tai pamiršti”, – sakė komikas.
Pasaulinė parama
Komentarai po jo kalbos įrašu „YouTube” vaizdo įraše rodo, kad Kisinas savo kalba sudomino visuomenę. Žiūrovas iš JAV rašė: „Kaip konservatyvus amerikietis, galiu jus patikinti, kad Konstantinas čia pateikia būtent tokį požiūrį, kokį mes irgi matome. Būtent todėl sveikas protas ir logika visada nugalės beprotybės ideologiją. Puikus darbas, pone!”
Kitas komentaras: „Audringos ovacijos… Konstantinas ką tik pasakė tai, ką dauguma žmonių galvoja, bet bijo pasakyti, nes šiuolaikinė inkvizicija atims iš mūsų darbą, pragyvenimo šaltinį ir mūsų teises, pavyzdžiui, gyventi taikoje…”
Tai, kad Kisinas už savo kalbą nuolat sulaukdavo teigiamų paskatinimų, britas patvirtino interviu „Fox” laidos vedėjui Tuckeriui Carlsonui. Kartu jis ragino įtikinti jaunimą racionaliais argumentais: „Turime tikėti, kad jaunus žmones galima įtikinti, turime pateikti jiems racionalių argumentų – tai, manau, yra būdas, kuriuo turėtume spręsti daugelį šių problemų. Turime paskatinti jaunus žmones atsistoti ir dirbti geriau.”
Pasak jo, smerkimas nėra išeitis: „Kadaise visi buvome jauni ir buvome tokie pat užsispyrę, tokie pat idiotiški ir taip įsitikinę savimi, kad manėme, jog viską žinome geriau. Turime kovoti ir turime kovoti pasitelkdami racionalius argumentus, skatindami kritinį mąstymą”, – sako A. Kisinas.