Buvusi Minesotos kongresmenė ragina JAV nedelsiant pasitraukti iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kuri netrukus gali turėti įgaliojimus perimti šalių narių valdymą paskelbus ekstremalią situaciją sveikatos srityje.
Tai labai rimta ir artėja greičiau, nei kas nors gali įsivaizduoti, – pranešė Mišelė Bachman (Michele Bachmann).
M. Bachmann, šiuo metu Regento universiteto Robertsono vyriausybės mokyklos Virdžinijos Biče (Virdžinijos valstija, Virdžinijos valstija) dekanė, 2007-2015 m. buvo JAV atstovė Minesotos 6-ojoje kongreso apygardoje ir kandidatė 2012 m. prezidento rinkimuose.
Gegužės mėnesį J. Bachmann dalyvavo 76-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje PSO Ženevoje, kur šalių vadovai aptarė pandemijos sutarties projektą ir 307 siūlomus 2005 m. Tarptautinių sveikatos taisyklių pakeitimus.
Taisykles, pirmą kartą priimtas 1969 m. ir atnaujintos 2005 m., PSO apibūdina kaip tarptautinės teisės „bendrąją teisinę sistemą”, kurios 196 šalys yra teisiškai įpareigotos reglamentuoti „teises ir pareigas valdant visuomenės sveikatos įvykius ir ekstremalias situacijas, galinčias peržengti valstybių sienas”.
Pasak J. Bachmanno, Asamblėja nepriėmė sprendžiamojo balso dėl pakeitimų ar organizacijos teksto.
Ji pridūrė, kad neįprasta tai, jog nebuvo diskutuojama dėl birželio 5 d. PSO pranešimo, kad ji perims Europos Sąjungos (ES) Covid-19 skaitmeninių vakcinų pasų sistemą, todėl Bachmann abejoja, ar PSO įgaliojimai leidžia jai priimti galutinius sprendimus be diskusijų ar balsavimo.
Ženevos asamblėjoje nieko nebuvo paminėta, todėl tai labai keista, – komentavo M. Bachmann.
Vakcinos paso sistema bus naudojama ne tik kelionių priežiūrai, sekimui ir stebėsenai, bet ir asmens atitikčiai PSO priimtiems sprendimams ir įgaliojimams tikrinti, patikslino M. Bachmann.
„Tačiau tai tik pagrindas”, – tęsė ji. „Jie aiškiai nurodė, kad planuoja šį skaitmeninį atitikimą papildyti kitais elementais.”
Šiame komisijos tekste yra sudedamųjų dalių, kurios sukurtų tai, ką Bachmann pavadino „medicinos diktatūra„.
„Numatomi įgaliojimai apims tokias sritis kaip aplinka, rasizmas, skurdas ir klimato kaita”, – sako Bachmann. „Įgaliojimai yra tokie platūs ir surašyti taip biurokratiškai, kad iš esmės suteikia neribotą valdžią visoms valstybėms narėms.”
„Visiška distopija – Žurnalistas ir nepriklausomas tyrėjas Džeimsas Roguskis (James Roguski) šį tekstą pavadino „absoliučiai distopiniu savo apimtimi ir gudrumu”.
„Siūlomą sutartį laikinai galėtų priimti kiekviena iš valstybių, kurios taptų dokumento signatarėmis”, – pažymėjo J. Roguski vaizdo pareiškime apie aptariamą tekstą. „Šalių konferencija (ŠK) įsteigtų absoliučiai nepriklausomą biurokratiją, kuri būtų nepriklausoma nuo parlamento ar Kongreso kontrolės. Šis valdžios perdavimas iš „Mes, žmonės” nerinktiems, neatskaitingiems ir iš esmės nežinomiems bei nematomiems vadinamosios Šalių konferencijos nariams yra labai gerai užmaskuotas, bet tiesioginis išpuolis prieš tautų suverenitetą.”
Dokumente teigiama, kad Šalių konferencija įsipareigos „stiprinti daugiasektorines, koordinuotas, sąveikias ir integruotas „Viena sveikata” priežiūros sistemas ir stiprinti laboratorijų gebėjimus nustatyti ir įvertinti riziką ir pandeminį potencialą turinčių patogenų bei jų variantų atsiradimą, kad būtų kuo labiau sumažinti protrūkių, mutacijų ir rizikos, susijusios su apleistomis ir gyvūnų platinamomis tropinėmis ligomis, siekiant užkirsti kelią tam, kad nedideli protrūkiai laukinėje gamtoje ar naminiuose gyvūnuose netaptų pandemija”.
Viena sveikata: priežiūra ir cenzūra
PSO „vienos sveikatos” ideologija apibrėžiama kaip „integruotas ir vienijantis požiūris, kuriuo siekiama tvariai subalansuoti ir optimizuoti žmonių, gyvūnų ir ekosistemų sveikatą”.
„Joje pripažįstama, kad žmonių, naminių ir laukinių gyvūnų, augalų ir visos aplinkos (įskaitant ekosistemas) sveikata yra glaudžiai susijusi ir tarpusavyje priklausoma”, – rašoma dokumente.
Žodis „priežiūra” dokumente, susijusiame su „Viena sveikata”, pasitaiko 11 kartų, pavyzdžiui, 4 straipsnio 7 puslapyje, kur teigiama: „Šalys priima prevencijos ir priežiūros priemones, kurios atitinka Tarptautines sveikatos taisykles ir padeda veiksmingai jas įgyvendinti.
Šalių konferencijai taip pat bus pavesta kovoti su vadinamąja infodemija, kuri apibrėžiama kaip „klaidinga ar klaidinanti informacija skaitmeninėje fizinėje aplinkoje protrūkio metu”.
„Ji sukelia painiavą ir rizikingą elgesį, kuris gali pakenkti sveikatai”, – rašoma dokumente. „Ji taip pat sukelia nepasitikėjimą medicinos institucijomis ir kenkia visuomenės sveikatos reagavimui.”
Naujas neribotos galios lygis
Anot J. Bachmanno, nerenkama šalių konferencija pakeistų 194 valstybių narių autoritetą ir turėtų teisę peržiūrėti ir keisti taisykles, pagal kurias ji veikia, nepateikdama šių pakeitimų balsavimui.
„Tai naujas neribotos galios asmenims lygis”, – pažymėjo Bachmann. „Šokiruoja tai, kad nė viename viešame forume nebuvo užfiksuota jokio nesutikimo”.
Vietoj to, ką Bachmann teigė mačiusi, buvo panašu į 1972 m. feministinį satyrinį siaubo filmą „Stepfordo žmonos”.
„Buvo tik besišypsantis, laimingas atitikimas, – pranešė Bachmann. „Niekas negali nesutikti, ir būtent tai numato naujosios pataisos ir naujoji sutartis: jokių nesutarimų, tik įgyvendinimas ir laimingas sutikimas su viskuo, ko ši nerinkta tarptautinė institucija prašo mūsų visų.”
Bachmann pranešė apie tai, kad iš siūlomų Tarptautinių sveikatos taisyklių pakeitimų išbraukti tokie žodžiai kaip „žmogaus orumas ir laisvė” ir kitos asmens apsaugos priemonės.
3 puslapyje, skiltyje „3 straipsnio principai”, išbraukiama frazė „visapusiškai gerbiant asmens orumą, žmogaus teises ir pagrindines laisves” ir pakeičiama siūlomu nauju tekstu: „remiantis teisingumo, įtraukumo, nuoseklumo principais ir laikantis bendros, bet diferencijuotos valstybių, šios Konvencijos Šalių, atsakomybės, atsižvelgiant į jų socialinį ir ekonominį išsivystymą”.
Klimato kaita ir „kita pandemija„
Klimato kaita dažnai pristatoma kaip pagrindinė sveikatos priežiūros problema.
Atsižvelgdama į „Vienos sveikatos” principus ir sveikatos politikos kriterijus, J. Bachmann padarė išvadą, kad žmonės nebebus prioritetas, o bus pavaldūs klimatui.
„Jei tikslas yra užtikrinti, kad Žemės temperatūra per 100 metų nepakiltų daugiau nei, tarkime, 1,5 laipsnio, sprendimai bus priimami siekiant šio tikslo, o ne tikslo [žmonių gerovės, red. past.]
Susirinkime gerokai trūko vertinimo, kaip PSO susidorojo su paskutine pandemija. Vietoj to dažnai buvo diskutuojama apie „kitą pandemiją”.
Nebuvo jokios apžvalgos, kurią galėjome stebėti, – sakė Bachman. „Vienintelis pateiktas svarstymas buvo tas, kad klausimas susijęs su galia ir pinigais, taigi, kaip spėjama, tai reiškė, kad PSO reikia daugiau kontrolės, galios ir pinigų, kad ji galėtų diktuoti sprendimų priėmimą.”
Nebuvo kalbama apie pandemijos kilmę, nebuvo raginama atsiskaityti Kinijos komunistų partijai ir nebuvo diskutuojama apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas.
Vienintelis dėmesys buvo skiriamas Pasaulio sveikatos organizacijos veiklos apimties ir galių didinimui tarptautinio masto ekstremaliose visuomenės sveikatos situacijose, – pranešė Bachmanas.
Bachmann patikslino, kad sutarties ir siūlomų pakeitimų įtraukimo į tarptautinę teisę tvarkaraštis nustatytas iki 2024 m. vyksiančios 77-osios Pasaulio sveikatos asamblėjos konferencijos.
„Taip bus užbaigtas atskirų nacionalinių valstybių suvereniteto sveikatos priežiūros sprendimų srityje perdavimas Pasaulio sveikatos organizacijai”, – pridūrė ji. „Tuomet PSO galės skelbti tarptautinio masto ekstremalias situacijas visuomenės sveikatos srityje ne tik pandemijos atveju, bet ir tais atvejais, kai yra potenciali ekstremali situacija sveikatos srityje, o jos kriterijai bus rasizmas, pajamų nelygybė ir klimato kaita.”
Tęstiniai nepaprastosios padėties įgaliojimai
Bachmann pridūrė, kad pasiūlytuose pakeitimuose ar Komiteto tekste ji nematė jokių formuluočių, kuriomis būtų ribojami PSO nepaprastosios padėties įgaliojimai ar šių įgaliojimų trukmė.
Būtų taip, kaip matėme JAV, kai nesibaigiantys nepaprastosios padėties įgaliojimai pratęsiami mėnuo po mėnesio, – sakė ji.
Balandžio mėn. prezidentas Joe Bidenas pasirašė abiejų partijų Kongreso rezoliuciją dėl nepaprastosios padėties paskelbimo nutraukimo praėjus trejiems metams nuo jos taikymo pradžios.
Tačiau Kanados miškų gaisrų dūmams slenkant į rytinę JAV dalį, daugelis demokratų ragina J. Bideną paskelbti dar vieną nacionalinę nepaprastąją padėtį sveikatos apsaugos srityje, šį kartą ne dėl pandemijos, o dėl klimato.
PSO direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas) socialiniame tinkle „Twitter” pakomentavo: „#KlimatoKrizė neturi ribų. Iš Kanados į JAV plintančių gaisrų dūmai dar kartą įrodo, kokį tiesioginį pavojų mūsų sveikatai kelia oro tarša. Mes žinome sprendimus. Kiek aukų prireiks, kad būtų imtasi veiksmų?”.
To negalima leisti
Dabar Bachmann nerimą, kaip ji sako, kelia jausmas, kad Atstovų Rūmų ir Senato nariai nesuvokia grėsmės Amerikos pilietinėms laisvėms rimtumo.
„Todėl prašau Atstovų Rūmų ir Senato narių iškelti šį klausimą į pirmą planą ir išnagrinėti, kas vyksta su Pasaulio sveikatos organizacija”, – sakė ji. „Kai kurie nariai sako, kad kadangi tai yra sutartis, jiems tai nerūpi, nes dėl jos reikės balsuoti Senate, o už ją nebalsuotų net demokratai. O jei ji kaip nors būtų priimta, JAV teisingumo sistema ją anuliuotų”.
Tačiau Bachmann mano, kad tai naivu.
„Taip mąsto žmonės, kurie savo gyvenimą vis dar tvarko vadovaudamiesi Konstitucija ir teisine valstybe”, – aiškina ji. „Tačiau žmonės, kuriantys šią naują sistemą, nesilaiko JAV įstatymų. Jiems nerūpi, kad būtų apsaugotos JAV piliečių teisės pagal Teisių bilį”.
Ką dabar turi padaryti Kongresas, teigia Bachmann, tai imtis būtinų veiksmų, kad nedelsiant pasitrauktų iš Omso.
Jie turėtų rengti klausymus dieną ir naktį ir nesustoti, kol neišvesime JAV, – tęsė ji.
Bachmann pavadino „išdavystės aktu” valdžios perdavimą nerinktam tarptautiniam subjektui, kuris leidžia įstatymus nesilaikydamas Konstitucijos nuostatų.
To negalima leisti, – pareiškė ji. „Žmonės nesupranta, kad tai turės įtakos kiekvienam mūsų gyvenimo aspektui”.
Nors raštu PSO tikslai kovoti už švarų orą ir vandenį bei būti išmintingais žemės išteklių valdytojais, kad būtų sukurta pusiausvyra tarp žmogaus ir gamtos, atrodo protingi, iš tikrųjų, tęsia Bachmann, tai yra priedanga, slepianti kitus tikslus.
„Tai keistas kontrolės lygis, kokio dar niekada nebuvome matę, – sakė Bachmanas. „Jis numato viešpatavimą kiekvienai tautai ir kiekvienam žmogui šioje Žemėje”.
Laikraštis „Epoch Times” kreipėsi į PSO dėl komentarų, tačiau atsakymo laiku negavo.