GEGUŽĖS MĖN. SILPNĖJANTI EKONOMIKA – MAŽMENINĖS PREKYBOS, EKSPORTO IR INVESTICIJŲ Į NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ MAŽĖJIMAS, JAUNIMO NEDARBAS IŠAUGO IKI 20,8 PROC.
Per pirmuosius penkis mėnesius Kinijos pramonės metinis pelnas sumažėjo perpus, nes dėl sumažėjusios paklausos mažėjo maržos (skirtumas tarp kainos ir sąnaudų), todėl atsirado vilčių, kad bus suteikta papildoma politinė parama, siekiant paspartinti ekonomikos atsigavimą, kuris sustojo po COVID.
Per metus 18,8 % sumažėjęs pelnas papildė sausio-balandžio mėn. 20,6 % sumažėjusį pelną ir gegužės mėn. dar kartą parodė, kad ekonomika silpsta daugelyje sričių, įskaitant mažmeninę prekybą, eksportą ir investicijas į nekilnojamąjį turtą, o jaunimo nedarbo lygis pasiekė naują aukščiausią lygį – 20,8 %.
Vien tik praėjusį mėnesį, remiantis birželio 28 d., trečiadienį, paskelbtais Nacionalinio statistikos biuro (NBS) duomenimis, pramonės pajamos per metus sumažėjo 12,6 %. Balandžio mėn. pelnas sumažėjo 18,2 %.
„Vis dar lėtai atsigaunantis pramonės pelnas rodo, kad įmonės vis dar susiduria su sunkumais”, – sakė Wu Chaoming, Chasing International Economic Institute direktoriaus pavaduotojas.
Wu teigė, kad sunkumai, su kuriais susiduria įmonės, sustiprino poreikį imtis daugiau priemonių, skirtų padėti įmonėms.
Tam tikrų vilčių, kad padėtis pasikeis, teikia tai, kad automobilių gamintojų pelnas gegužės mėn. padvigubėjo, palyginti su praėjusiais metais, nors šis šuolis iš dalies atspindi prastus praėjusių metų rezultatus, kai COVID apribojimai smarkiai paveikė įmones.
„Kadangi išorės aplinka tampa vis sudėtingesnė ir atšiauresnė, atrodo, kad vidaus paklausa vis dar nepakankama, o tai trukdo tolesniam pramonės pelno atsigavimui”, – sakė NBS statistikas Sun Xiao lydimajame pranešime, pažymėdamas, kad pramonės pelno atsigavimo pagrindas tebėra trapus.
Remiantis duomenų suskirstymu, užsienio įmonių pelnas sausio-gegužės mėn. sumažėjo 13,6 %, o privataus sektoriaus įmonių – 21,3 %.
Per šį laikotarpį pelnas sumažėjo 24 iš 41 pagrindinio pramonės sektoriaus, o naftos, anglies ir kuro perdirbimo pramonės įmonių pelnas sumažėjo labiausiai – 92,8 proc.
Rytinės sesijos metu Kinijos akcijų vertė daugiausia sumažėjo, tačiau popietinėje prekyboje susigrąžino dalį nuostolių, todėl pagrindiniai indeksai keitėsi.
Liepos viduryje Kinija paskelbs antrojo ketvirčio BVP augimo duomenis.
(1 JAV DOLERIS = 7,2182 Kinijos juanių)